وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

نسخه متاورس سامسونگ در راه هست

سامسونگ الکترونیکس در حال سرعت بخشیدن به تحقیق و توسعه فناوری‌های مرتبط با Metaverse و ایجاد نسخه متاورس سامسونگ است تا موتورهای رشد جدید خود را پرورش دهد و به فهرست در حال رشد شرکت‌های فناوری جهانی که دراین زمینه فعالیت می‌کنند، بپیوندد.

نسخه متاورس سامسونگ

به گفته منابع خبری، هان جونگ هی، نایب رئیس سامسونگ، اخیراً این موضوع را با تعدادی از مدیران ارشد مورد بحث قرار داده و بر قصد شرکت برای عرضه “نسخه متاورس سامسونگ” تاکید کرده است. این اولین باری نیست که مدیر ارشد اجرایی به اهمیت کاوش در فناوری های نوظهور اشاره می کند که به عنوان نوآوری بزرگ بعدی در صنعت فناوری جهانی تلقی می شود.

متاورس سامسونگ در آینده نزدیک
نسخه اختصاصی متاورس سامسونگ

سال گذشته فیسبوک رسماً نام خود را به متا تغییر داد و ادعا کرد که متاورس «تکامل بعدی ارتباطات اجتماعی» است و اعلام کرد قصد دارد 10 میلیارد دلار در فناوری جدید سرمایه‌گذاری کند. در جلسه سالانه سهامداران شرکت در ماه مارس، هان جونگ هی متاورس و روباتیک را به عنوان زمینه های رشد جدید برای غول فناوری معرفی کرد. هان اظهارات مشابهی را در فوریه درنمایشگاه  MWC 2022 در بارسلونای اسپانیا بیان کرد.

سامسونگ، بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه و تلفن‌های همراه در جهان، اخیراً یک کارگروه اختصاصی برای این موضوع ایجاد کرده است که مستقیماً به هان جونگ هی گزارش می‌دهد و طبق گزارش‌ها در حال توسعه یک هدست واقعیت مجازی با نام تجاری Galaxy به عنوان اولین محصول مرتبط با متاورس خود است.

به گفته این شرکت، Samsung Research، مرکز تحقیق و توسعه این شرکت  با نام Device eXperience (DX) ، در حال مطالعه «فناوری‌های نمایشگر نسل بعدی و نمونه‌های پروتوتایپ» و همچنین سناریوهای مختلف استفاده است. سامسونگ همچنین از Metaverse برای بازاریابی و سرگرمی استفاده کرده است.

همچنین بخوانید: اهمیت متاورس رویایی در واقعیت و مفهوم کلی آن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.