وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی با رابط کاربری MIUI

در این پست از وبلاگ موبایل فریمور قصد داریم آموزش آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی با رابط کاربری MIUI را به طور کامل برای تمامی مدل ها به شما آموزش دهیم.

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی

بوت لودر در واقع سد امنیتی نرم افزار گوشی است که از ورود غیر مجاز و ایجاد هرگونه تغییر در ساختار نرم افزاری سیستم عامل گوشی شامل نصب و یا حذف برنامه های سیستمی، رام اجرایی گوشی و یا حتی ارتقا و دانگرید سیستم عامل دستگاه جلوگیری می کند، لذا شرکت شیائومی بر اساس سیاست های کاری خود و برای جلوگیری از ایجاد هرگونه دستکاری توسط افراد متفرقه بوت لودر را لاک نگه می دارد. اما در صورت نیاز و بنا به درخواست اجازه آنلاک بوت لودر داده می شود تا بتوانید دستگاهتان را روت کنید BuildProp را ادیت کرده و یا کاستوم رام و یا ریکاوری رام را نصب کنید.

چگونه می توانم بررسی کنم که بوت لودر دستگاه شیائومی قفل یا باز شده است؟

برای آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی ابتدا به منوی Setting بروید و در گزینه About Phone روی  Version MIUI هفت بار ضربه بزنید تا پیام ” You are now a developer ” را ببینید سپس حالا دوباره وارد صفحه اصلی تنظیمات بشوید با ادامه با ورود به Additional Setting و Developer Options گزینه  USB Debugging را فعال کنید در همین حالت Status Mi Unlock را ببینید. 

داشتن یک حساب کاربری در دستگاه ضروری است. علاوه بر این، مهم است که شماره موجود در دستگاه را با حساب شیائومی مرتبط کنید. همچنین از اتصال شماره های ناشناس به اکانت شیائومی در دستگاه خودداری کنید تا از موانع در این فرآیند جلوگیری شود. برای این منظور به سایت Account.xiaomi.com مراجعه کنید و با انتخاب ساخت اکانت از طریق ایمیل و یا ساخت اکانت از طریق تلفن و پر کردن فیلدهای مربوطه و در نهایت تایید هویت اکانت شما آماده است. 

Mi Unlock را در Developer Setting مجاز کنید

در این مرحله از آموزش آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی ، باید اکانت خود را به تب Mi Unlock Authorization که در Developer Setting است، متصل کنید برای این منظور مراحل زیر را اجرا کنید : 

MIUI Version > About Phone > Setting  در این حالت روی MIUI Version  پنج باز ضربه بزنید تا در منوی Additional Setting وارد Developer Options شوید.

Mi Unlock را در Developer Setting مجاز کنید
Mi Unlock را در Developer Setting مجاز کنید

در Options Developer، به “Mi Unlock Status” بروید و روی “Add account and device” ضربه بزنید تا به شیائومی اجازه دهید قفل دستگاه مرتبط با حساب را باز کند. در صورتی که در هنگام وارد کردن اکانت با ارور مواجه ‌‌شدید، یک بار Mi Account خود را به طور کامل از گوشی حذف کنید و دوباره اضافه کنید و سپس دوباره این مرحله را تکرار کنید. 

برنامه Mi Unlock Tool را دانلود کنید

در ادامه برای آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی برنامه Mi Unlock Tool را از اینجا روی رایانه شخصی خود دانلود کرده سپس فایل فشرده را اکسترکت کرده و اپلیکیشنی به نام Mi unlock flash file را باز کنید و با استفاده از همان حساب Mi  ساخته شده در مرحله 1 لاگین کنید.

قبل از شروع فرآیند آنلاک قفل بوت لودر Mi، روی نماد چرخ دنده سمت راست ضربه بزنید تا بروزرسانی برای USB Driver و Mi Unlock Tool بررسی شود.

سپس تلفن خود را خاموش کنید. بعد از چند لحظه دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را همزمان نگه دارید. با این کار حالت fastboot در دستگاه MIUI شما باز می شود. اکنون گوشی را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید.

پیام “Phone Connected” روی صفحه ظاهر می شود. اکنون روی دکمه «Unlock» کلیک کنید تا قفل بوت لودر باز شود. پس از کلیک بر روی عبارت Unlock، پیام هشداری به شما داده خواهد شد که تمامی اطلاعات گوشی شما پاک می شود لذا حتما از کلیه اطلاعات گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، جهت ادامه بر روی Unlock Anyway کلیک کنید.

منتظر بمانید تا شیائومی دوره باز کردن قفل را به پایان برساند

در اولین تلاش شما، Unlock Tool Mi پیام “قفل باز نشد، لطفا 168 ساعت بعد باز می شود” را نشان می دهد.  

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که صبورانه منتظر بمانید و پس از پایان دوره باز کردن قفل، دوباره از ابزار Mi unlock استفاده کنید و امیدواریم که بوت لودر دستگاه MIUI خود را باز کنید.

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی
آموزش آنلاک بوت لودر گوشی شیائومی

وضعیت Mi Unlock را در دستگاه خود بررسی کنید

حالا می توانید بر روی گوشی خود بدون هیچ مشکلی به نصب رام های مختلف و کاستوم ریکاوری بپردازید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.