وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

اهمیت متاورس رویایی در واقعیت و مفهوم کلی آن

Metaverse متاورس رویایی در واقعیت ترکیبی از meta به معنی «فراتر» و universe به معنی «جهان» است و می‌توان آن را «فراجهان» ترجمه کرد، متاورس یک واقعیت دیجیتالی است که رسانه‌های اجتماعی، بازی‌های آنلاین، واقعیت افزوده (AR augmented reality)، واقعیت مجازی (virtual reality :VR) و ارزهای دیجیتال را ترکیب می‌کند تا به کاربران امکان تعامل مجازی را بدهد. واقعیت افزوده عناصر بصری، صدا و سایر ورودی‌های حسی را روی تنظیمات دنیای واقعی قرار می‌دهد تا تجربه کاربر را بهبود بخشد.

متاورس رویایی در واقعیت

در مقابل، واقعیت مجازی کاملا مجازی است و واقعیت های تخیلی را تقویت می کند. برخلاف واقعیت مجازی فعلی که بیشتر برای بازی استفاده می‌شود، این دنیای مجازی یا متاورس می‌تواند عملاً برای هر چیزی استفاده شود کار، بازی، کنسرت، سفرهای سینمایی یا صرفاً برای وقت گذرانی.

همانطور که متاورس رشد می کند، فضاهای آنلاینی ایجاد می کند که در آن تعاملات کاربر چند بعدی تر از فناوری فعلی است. به جای مشاهده صرف محتوای دیجیتال، کاربران در متاورس قادر خواهند بود خود را در فضایی غوطه ور کنند که در آن دنیای دیجیتال و فیزیکی همگرا می شوند در واقع در متاورس فن آوری هایی مانند واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در متاورژن ترکیب می شوند تا حسی از “حضور مجازی” ایجاد کنند.

در متاورس ممکن است از یک هدست برای ورود به دنیای مجازی استفاده کنید که انواع محیط های دیجیتال را به هم متصل می کند

در متاورس، شما قادر خواهید بود تقریباً هر کاری را که تصور کنید انجام دهید – با دوستان و خانواده دور هم جمع شوید، کار کنید، یاد بگیرید، بازی کنید، خرید کنید، ایجاد کنید در این آینده، شما می‌توانید فوراً به عنوان هولوگرام از راه دور خارج شوید تا در دفتر بدون رفت و آمد، در یک کنسرت با دوستان یا در اتاق نشیمن والدین خود باشید تا از نزدیک صحبت کنید.

در متاورس با ایجاد حس حضور(presence) به‌طور واقعی و ملموس و در کنار افراد دیگر، تجربه تعامل‌پذیری (interoperability) در پلتفرم های استاندارد سازی شده (standardization) بین پلتفرم‌ها و سرویس‌ها را در سراسر متاورس ممکن می‌کند. استانداردهایی که برای متاورس در نظر گرفته می‌شود، استفاده گسترده از آن را در سراسر دنیا امکان‌پذیر می‌کند در این آینده، می‌توانید به‌عنوان هولوگرام خود را تله‌پورت کنید تا در دفتر کار در کنسرت با دوستان، یا در اتاق نشیمن والدینتان بدون رفت‌وآمد، باشید و با آنها تعامل کنید.

اهمیت متاورس رویایی در واقعیت
اهمیت متاورس رویایی در واقعیت

اگر هنوز تصور متاورس رویایی در واقعیت برایتان دشوار است، ویدئوی مفهومی زیر چشم‌انداز بسیار هیجان‌انگیزی از آینده زندگی بشر را در این دنیا به تصویر کشیده است.

در حال بارگذاری...

 به متاورس رویایی در واقعیت خوش آمدید…

همچنین بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.