وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

فایل EFS سامسونگ چیست آموزش بکاپ ای اف اس

اگر شما از تعمیرکاران موبایل باشید حتما تا کنون نام فایل EFS سامسونگ را قطعا شنیده اید همچنین در باکس ها و دانگل های تعمیراتی گوشی های سامسونگ آنرا دیده اید.

فایل EFS سامسونگ چیست

فایل EFS سامسونگ که به نام Encrypted File System نیز شناخته می شوند جزء فایل های سیستمی و بصورت رمزنگاری شده و مهم دستگاه های سامسونگ می باشد. در فایل EFS اطلاعات مهم مربوط به اتصالات گوشی همچون WiFi, Bluetooth, NFC, IMEI, MEID, Serial Number, Config … نگهداری می شود.

بدون وجود فایل EFS و یا حذف یا پاک شدت آن گوشی شما آنتن ندارد در نتیجه شما قادر به برقراری هیچگونه تماس نخواهید بود لذا باید حتما قبل از فلش زدن و نصب رام یک نسخه بکاپ از فولدر EFS تهیه کنید.

پوشه EFS در چه صورت حذف می شود

با انجام عملیات اشتباه ممکن است EFS گوشی پاک شود. به عنوان مثال، نصب متعدد رام های سفارشی ، حتی روشن و خاموش کردن اشتباه مانند بیرون آوردن باتری برای خاموش کردن اجباری ، می‌تواند EFS شما را نیز خراب کند. همچنین در نرم افزار Odin و با انتخاب گزینه Phone EFS Clear پوشه EFS بطور کامل پاک خواهد شد.

راه هایی وجود دارد که می توانید بررسی کنید که آیا پوشه EFS شما گم شده است یا خیر: وارد کردن *#06# و یا ، رفتن به settings/about phone/status  و یا بررسی Mac Address.

نحوه بکاپ گرفتن EFS

قبل از پشتیبان گیری از پوشه EFS باید مطمئن شوید که دستگاه اندرویدی شما روت شده است ، بهترین راه برای  بکاپ فولدر EFS نصب کاستوم ریکاوری از طریق TWRP است؛ به این صورت که بعد از نصب کاستوم ریکاوری و در هنگام تهیه بکاپ می توانید گزینه مربوط به EFS را انتخاب کنید تا یک نسخه backup از آن تهیه شود سپس در مواقع ضروری می توانید از طریق همان ریکاوری اقدام به ریستور پوشه EFS نمایید.

آموزش نصب ریکاوری TWRP

پیشنهاد می گردد عمل بکاپ و ریستور توسط باکس های مربوطه صورت بپذیرد چرا که فایل بکاپ بدون عیب و نقص تولید شود، همچنین قبل از نصب EFS جدید ( در صورتیکه EFS گوشی خراب باشد) حتما گوشی خود را چهار فایل فلش کرده و گزینه Clear EFS را در باکس فعال کنید برای تعمیر فایل EFS بهترین راه حل استفاده از نسخه backup گوشی سالم همان مدل با ورژن اندروید یکسان می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.