وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

فایل pit سامسونگ چیست به همراه آموزش نحوه استخراج

کلمه PIT مخفف Partition Information Table است، فایل PIT یک جدول یا نقشه است که شامل تمام اطلاعات مربوط به اجزای باینری سیستم عامل مانند نام پارتیشن، اندازه بلوک، تعداد بلوک و سایر اطلاعات فنی است به طور مختصر فایل PIT ، رام شما را دوباره پارتیشن بندی می کند.

فایل pit سامسونگ چیست

علاوه بر این، فایل PIT همچنین حاوی برخی ویژگی‌ها، و دستورالعمل ها برای Odin در هنگام نصب فریمور است و عملکرد اصلی آن ارائه دستورالعمل های کلیدی به Odin در مورد میزان فضای (اندازه و تعداد بلوک) است که باید به پارتیشن های مختلف اختصاص دهد.

موارد استفاده فایل PIT

دلایل مختلفی وجود دارد که به فایل PIT نیاز داشته باشید. در زیر لیستی از تمام مشکلاتی که هنگام فلش کردن رام با آن به فایل های PIT نیاز خواهید داشت، آورده شده است.

–        بروز خطای “Hidden.img” هنگام فلش کردن سیستم عامل در Odin.

–        در صورتی که رامی را که نصب می‌کنید PIT مناسبی نداشته باشد، در این حالت برای رفع پیغام “Get PIT for mapping” نیاز به فایل PIT خواهید داشت.

–        اگر خطای «Invalid EXT4 image» را در Odin دریافت می‌کنید، یک فایل PIT صحیح می‌تواند به شما کمک کند تا رام را با موفقیت فلش کنید.

–        در صورتی که بخواهید NAND گوشی سامسونگ یا گلکسی تب خود را پاک کنید، می توانید دستگاه خود را با استفاده از یک فایل PIT دوباره پارتیشن بندی کنید.

–        پارتیشن های دستگاه شما ممکن است در هنگام نصب رام استوک به هم بریزند. با استفاده از فایل PIT مشکل را برطرف خواهید کرد.

–        اگر دستگاه Samsung Galaxy شما در حلقه بوت گیر کرده است یا از لوگوی سامسونگ عبور نمی کند، به یک فایل PIT نیاز دارید.

–        چنانچه 128 گیگابایت حافظه داخلی  دستگاه 64 گیگابایت نشان داده شود.

آموزش استخراج فایل PIT

همانطور که در بالا گفته شد، برای دریافت PIT صحیح برای دستگاه خود، باید فایل رام صحیح را برای مدل دستگاه خود دانلود کنید و سپس آنرا از فایل رام اکسترکت کنید اگر از خود می‌پرسید که چرا باید حتی برای دریافت یک فایل بسیار کوچک به دانلود یک فریمور با اندازه سنگین اهمیت دهید، پاسخ اینجاست. شما باید فایل PIT را از بین فایل های رام (BL، AP، CP، و CSC یا Home CSC) اکسترکت کنید.

همچنین بخوانید: PDA یا AP و CSC چیست تغییر منطقه گوشی CSC در سامسونگ

برای دانلود فریمور گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی یا گلکسی تب خود باید شماره مدل و CSC دستگاه خود را داشته باشید.  نحوه دسترسی به شماره مدل و CSC در این مقاله آموزش داده شده است.

حالا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1- فایل Zip فریمور (رام) دانلود شده سامسونگ را اکسترکت کنید.

2- پوشه استخراج شده را باز کنید و 5 فریمور باینری از جمله AP، BL، CP، CSC و Home_CSC را مشاهده خواهید کرد.

3- همانطور که می بینید، همه باینری های فریمور دارای پسوند tar.md5 . هستند ولی این فایل CSC است که حاوی فایل PIT برای دستگاه شما است و برای استخراج PIT، باید یک پسوند ZIP. را به فایل CSC اضافه کنیم. ویندوز به طور پیش فرض به ما اجازه نمی دهد پسوندهای نام فایل را ببینیم یا ویرایش کنیم. برای انجام این کار، روی تب View گزینه File name extensions را علامت بزنید.

 4- اکنون باید بتوانید پسوندهای نام فایل را مشاهده و ویرایش کنید. روی باینری ای که با نام CSC شروع می‌شود، راست کلیک کنید، گزینه Rename را انتخاب کنید و zip . را بعد از md5. اضافه کنید.

5- سپس فایل ZIP را اکسترکت کرده و آن را باز کنید. شما فایل PIT را برای دستگاه Samsung خود خواهید داشت.

اکنون با استفاده از نرم افزار Odin و استفاده از 4 فایل باینری رام و سپس با کلیک روی آپشن و انتخاب گزینه Re-Partition در نرم افزار می توانید دستگاه خود را فلش کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.