وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

دانلود تمام نسخه های فلش تولز اندروید با معرفی و موارد استفاده

گوشی های اندرویدی را می توان با استفاده از Flash Tools بدون باکس فلش کرد. در این پست دانلود تمام نسخه های فلش تولز اندروید با معرفی و موارد استفاده را برای شما آماده کرده ایم.

دانلود تمام نسخه های فلش تولز

معمولا اکثر گوشی های دارای سیستم عامل اندروید را می توان بدون مراجعه به تعمیرگاه موبایل فلش کرد. Flash Tools های بسیاری منتشر شده است که می توان از آنها برای فلش کردن گوشی اندرویدی استفاده کرد. بطور کلی برای فلش کردن هر گوشی ای شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • دانلود فلش تولز اندروید
  • فایل فلش ( استوک رام ) مختص موبایل خود
  • Flash Tools مناسب، سازگار با برند و نوع چیپست موبایل
  • Driver مرتبط به آن Flash Tools 

در جدول زیر ما محبوب ترین ابزار در بین تعمیرکارانی که برای فلش کردن گوشی ها استفاده می شوند، را فهرست کرده ایم. لیست دانلود تمام نسخه های فلش تولز شامل ابزارهایی است که می توان از آنها برای فلش کردن یا سایر کارهای بهینه سازی و تعمیرات روی گوشی های MTK، SPD، Qualcomm، Samsung استفاده کرد.

همه ابزارهای فهرست شده برای فلش کردن به رایانه نیاز دارند. همچنین باید Developer Options و USB Debugging در موبایلتان فعال باشد برای این منظور به دستورالعمل های مربوط به هر مدل مراجعه نمایید.

دانلود تمام نسخه های فلش تولز اندروید

ردیفFlash ToolsبرندChipsetتوضیحات
1Odin Toolسامسونگ با استفاده از  Samsung Keis
2SP Flash ToolsMulti BrandMTK Processorبا استفاده از MTK Driver
3Mi Flash Toolsشیائومی سری 1 و 2 در حالت فست بوت با استفاده از ADB Driver
4Mi Flash Toolsشیائومی سری های بالاتر از 1 و 2Qualcommبا اتصال کوتاه Test Point با تیزر یا استفاده از کابل EDL (Test Point نقطه ای روی برد گوشی است که باید آن را به منفی ( بدنه) متصل کرد)
5Google Pixel Flash ToolsGoogle Pixel از مرورگر وب گوگل کروم برای فلش کردن گوشی های پیکسل استفاده می شود.
6Phoenix USB PROتبلت هایی نظیر A10, A13, A20, A23 & A33Allwinnerبا استفاده از ADB Driver
7QFlash ToolJio F220b, F90mQualcomm Phone با فایل های Content.xml 
8Tecno Flash ToolsتکنوMTK & Qualcomm 
9YGDP Flash ToolsMicromax A311, LePhoneQualcomm processor با فایل های .CPBبا استفاده از ADB Driver
10QGDP Flash Tools Qualcomm processor با فایل های .CPBو MTK processorورژن آپدیت شده YGDP می باشد.با استفاده از MTK Driver
11QPST Tools Qualcomm processor با فایل های .MBNبا استفاده از Qualcomm USB Driver
12Upgrade Download Tool Spreadtrumبا استفاده از  SPD Driver
13Rockchip Tool Rockchipبا استفاده از ADB Driver
دانلود تمام نسخه های فلش تولز

در جدول بالا ما برای شما دانلود تمام نسخه های فلش تولز اندروید به همراه معرفی و موارد استفاده آنها برای شما به اشتراک گذاشته ایم.

اگر چه Flash Tools فلش تولز ها ابزار بسیار مفیدی می باشد ولی کار با آنها به دلیل بروز خطاها و ارورهای احتمالی نیازمند تجربه و مهارت کافی می باشد و در صورت استفاده نادرست می تواند سبب بریک شدن و یا غیر قابل استفاده شدن موبایل گردد.

همچنین توجه داشته باشید که تعویض فریمور گوشی تلفن همراه یک عملیات خطرناک است که می تواند دستگاه شما را به طور بالقوه غیرقابل استفاده کند و در بیشتر موارد گارانتی دستگاه شما نیز لغو می شود. برای این منظور حتما به کارشناسان مجرب و یا سایر مقالات آموزشی در سایت Mobfw مراجعه کنید و مطمئن شوید که از داده های خود نسخه پشتیبان (Backup)تهیه کرده اید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.