وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

آموزش فعال کردن پورت دیاگ مود در گوشی های با چیپ ست کوالکام

پورت دیاگ مود برای تغییر و تعمیر سریال نامبر IMEI یا تعمیر بیس باند گوشی استفاده می شود. همچنین با فعال سازی پورت دیاگ مود DIAG Port می توان به اطلاعات مهم شبکه دسترسی پیدا کرد و آنها را ویرایش و تغییراتی در آنها ایجاد نمود یا اختلالات به وجود آمده در شبکه مانند نول شدن شبکه ، آسیب دیدگی QCN ، مشکلات بیس باند و… را حل نمود.

فعال کردن پورت دیاگ مود

شایان ذکر است که برای دستگاه های مجهز به چیپ ست مدیاتک (MTK) و سایر پردازنده ها مانند Spreadtrum از دانگل Miracle برای تعمیر شماره IMEI استفاده می کنیم و نیازی به فعال کردن پورت DIAG نیست.

می توانید از روش های زیر برای فعال کردن حالت دیاگ استفاده کنید:

کد دستوری *#*#717717#*#* شماره گیری کنید تا وارد Diag mode شوید البته توجه داشته باشید که این کد می تواند در مدل های مختلف متفاوت باشد در غیر اینصورت از روش زیر استفاده کنید.

با استفاده از دستورات ADB، در این حالت گوشی باید روت شده باشد و USB Debugging فعال بوده و با کابل به کامپیوتر متصل باشد، سپس دستورات زیر را به ترتیب در محیط cmd  وارد کنید. برای وارد شدن به محیط cmd فقط کافیست وارد استارت شده و در قسمت سرچ run را تایپ و باز کنید ; در صفحه باز شده cmd را تایپ کرده و اینتر بزنید تا به صفحه ی مشکی رنگ برید.

adb devices → enter

adb shell → enter

su → enter

setprop sys.usb.config diag,adb → enter

دیاگ مود با adb

برای اطمینان از اینکه پورت دیاگ فعال شده می توانید وارد Device Manager کامپیوتر شده و قسمت 

( Port (COM & LPT را چک کنید در صورتیکه “Qualcomm HS-USB Android DIAG 901D COM” را مشاهده کردید یعنی اینکه دستگاه شما با موفقیت در دیاگ مود به کامپیوتر متصل شده است.

فعال کردن پورت دیاگ مود با adb

نحوه بیرون آمدن از دیاگ مود

برای خروج از این حالت با استفاده از دستورات ADB، دستورات زیر را تایپ کنید:

adb devices → enter

adb shell → enter

su → enter

setprop sys.usb.config mtp,adb → enter

همچنین بخوانید : آموزش فلش گوشی با Odin و نصب رام سامسونگ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.