وبلاگ موبایل فریمور - mobfw blog - آموزش تعمیرات موبایل نرم افزار باکس دانگل سخت افزار فلش فایل رام گوشی اخبار جدید سامسونگ شیائومی اپل پوکو ردمی وان پلاس

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی از طریق Fastboot

 آموزش آنلاک بوت لودر گوشی از طریق Fastboot فرآیند بوت شدن توسط یک برنامه کوچک به نام بوت لودر مدیریت می شود. بوت لودر مسئول بررسی یکپارچگی سیستم عامل شما و شروع فرآیند بوت است تا بتوانید به سیستم عامل تلفن خود دسترسی پیدا کرده و از آن استفاده کنید لذا باز کردن قفل بوت لودر گوشی اندرویدی اولین قدم برای روت کردن و فلش کردن رام های سفارشی است.

 آموزش آنلاک بوت لودر گوشی

در اینجا نحوه باز کردن قفل بوت لودر آنلاک بوت لودر به روش رسمی به شرح زیر آمده است.

از هر اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید.

درایورهای SDK اندروید و درایوهای دستگاه را نصب کنید.

USB Debugging و OEM Unlocking را فعال کنید.

دستگاه خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کنید به محض انجام این کار، یک پاپ آپ Authorize USB Debugging را در دستگاه خود خواهید دید. اجازه دهید و ادامه دهید.

( برای گوشی های هواویی و ال جی ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید سپس دکمه پاور را نگه داشته و با استفاده از کابل دستگاه خود را به سیستم متصل کنید و دکمه کم کردن صدا رو هم نگه دارید) .

باز کردن قفل بوت لودر

نحوه باز کردن قفل بوت لودر

در رایانه خود پوشه ابزارهای platform را در پوشه SDK Android خود باز کنید.

cmd را باز کنید. با این کار Command Prompt باز می شود ( یا در روی یک قسمت خالی دکمه “Shift” را نگه داشته و راست کلیک کنید. گزینه “Command Prompt Here Open” را انتخاب کنید ) دستور باز کردن قفل بوت لودر دستگاه اندرویدی شما در خود این پنجره CMD وارد می شود.

آنلاک بوت لودر

اکنون شما در حالت fastboot هستید و می توانید دستورات لازم برای آنلاک بوت لودر را وارد نمایید.

دستور زیر را در CMD وارد کنید تا وارد مود bootloader شوید:

adb reboot bootloader

اکنون، اگر یکی از دستگاه های پیکسل دارید، کد زیر را برای باز کردن قفل بوت لودر وارد کنید:

fastboot flashing unlock

برای تمام دستگاه های اندرویدی دیگر، دستور زیر باید وارد شود تا بوت لودر آن باز شود:

fastboot oem unlock

علاوه بر این، اگر می خواهید در مرحله بعد کاستوم رام را نیز فلش کنید، باید پارتیشن را نیز آنلاک کنید. برای این کار از دستور زیر استفاده کنید:

fastboot flashing unlock_critical

پس از اجرای دستور، تلفن شما ممکن است از شما بپرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید قفل را باز کنید یا خیر. برای تایید از کلیدهای صدا استفاده کنید.

وقتی کارتان تمام شد، از منوی روی صفحه برای راه اندازی مجدد گوشی خود استفاده کنید و یا دستور راه اندازی مجدد فست بوت را از رایانه شخصی خود اجرا کنید

fastboot reboot

پس از آن باید یک پیام جدید در هنگام بوت ببینید مبنی بر اینکه بوت لودر شما آنلاک است و پس از چند ثانیه باید به اندروید بوت شود. مهم است که قبل از انجام هر کار دیگری مانند فلش کردن ریکاوری سفارشی، اندروید را بوت کنید. همچنین توجه داشته باشید که باز کردن قفل بوت لودر سبب می شود  که گارانتی دستگاه شما باطل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.